Вставить a/the 1.this is... radio. 2.I'm...Punch.3.This is... my friend Lulu. 4.Mummy is in... garden. 5. Chuckles is in... free house. 6.I like... bananas. 7.What's...your favourite food? 8.I don't like... sandwiches.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. This is..a. radio. 2. I'm...Punch. 3. This is... my friend Lulu. 4. Mummy is in..the. garden. 5. Chuckles is in..a. free house. 6. I like... bananas. 7. What's...your favourite food? 8. I don't like... sandwiches.