Вставить любые слова в пропуски и перевод этих предложений уже с вставленными словами!!Помогите!!! Прошу!!!А то у меня тройка выйдет если за последнею неделю хороших оценок не на получаю!!!! 1) In Russia it is cold in...

Вставить любые слова в пропуски и перевод этих предложений уже с вставленными словами!!Помогите!!! Прошу!!!А то у меня тройка выйдет если за последнею неделю хороших оценок не на получаю!!!! 1) In Russia it is cold in the ... and hot in the ... . 2)The family made a wonderful ... to the sea in summer. 3)Yesterday I saw a picture with an old ... . It had hight walls and tall towers. 4)The Volga ... is one of the biggest rivers in Russia. 5)... or ..., home is best. 6)There is a big green ... near our town. 7)I don't know where Scotland is ... . Can you tell me? 8)On Sunday my family went on a ... . We visited a beautiful old ... which is ... near our town.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. winter, summer 2. trip 3. town 4. river 5. at a party or somewhere out 6. forest 7. cituated 8. excursion. castle , cituated