Вставить по смыслу Do или Does   ...we go to school.          ....my friends al ways play basketball.         ...she works every day ....loften go on picnics           ...he works in the gardem

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do we go to school Do my friends always play basketball Does she works every day Do loften go on picnics Does he works in the gardem