Вставить пропущенные буквы. 1) a c_ _ _ _n of milk 2) a b_ _ _ _e of olive oil 3) a b_ _l of sugar 4) a g_ _ _s of ora

Вставить пропущенные буквы. 1) a c_ _ _ _n of milk 2) a b_ _ _ _e of olive oil 3) a b_ _l of sugar 4) a g_ _ _s of orange juice 5) a p_ _ _ _t of pasta 6) a b_ _ of cereal
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)a carton of milk 2)a bottle of olive oil 3)a bowl of sugar 4)a glass of orange juice 5)a packet of pasta 6)a box of cereal