Вставить пропущенные слова will или won't . The forest ... be green in sdring. The children ... skate and play hockey in summer. Jill ... have a picnic in winter. Tomorrow it will be windy. Jim ... fly a kite. Tiny will be bus...

Вставить пропущенные слова will или won't . The forest ... be green in sdring. The children ... skate and play hockey in summer. Jill ... have a picnic in winter. Tomorrow it will be windy. Jim ... fly a kite. Tiny will be busy. He ... play tennis tomorrow. He will help Billy tomorrow.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 will 2 wont 3 wont 4 will 5 wont
Гость
The forest will be green in spring. Весной лес будет зеленым The children won't skate and play hockey in summer. Дети не будут кататься на коньках и играть в хоккей летом Jill won't have a picnic in winter. Джил не будет устраивать пикник зимой Tomorrow it will be windy. Завтра будет ветренно Jim will fly a kite. Джим будет запускать воздушного змея Tiny will be busy. Тайни будет занята He will play tennis tomorrow. Он будет играть в теннис завтра He will help Billy tomorrow. Он поможет Билли завтра