Вставиць прпушенны буквы восень працаунiца спачывае. зелянеюць цiхiя палi. Хмары кужалёвыя над гаем. Сонца лё...кiм смутк... а...вiлi. Голы луг сiвее у цiш... сонн...Вее спел... водарам садоу.Падаюць лiсты сух.. з кл..науБыцца...

Вставиць прпушенны буквы восень працаунiца спачывае. зелянеюць цiхiя палi. Хмары кужалёвыя над гаем. Сонца лё...кiм смутк... а...вiлi. Голы луг сiвее у цiш... сонн... Вее спел... водарам садоу. Падаюць лiсты сух.. з кл..нау Быццам песня по..нiх журавоу. М. Пазнякоу
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
У мяне вось што атрымалася.   Восень-працаўнiца спачывае.  Зелянеюць цiхiя палi. Хмары кужалёвыя над гаем. Сонца лёгкiм смуткам абвiлi.  Голы луг сiвее у цiшы соннай Вее спелым водарам садоў. Падаюць лiсты сухія з клёнаў, Быццам песня познiх журавоў. Міхась Пазнякоў