Вставьте Do или Does.1. ......... you like to play with your dog?2. ......she like to play with her cat?3. ...... he want to be a pilot? 4.

Вставьте Do или Does.1. ......... you like to play with your dog?2. ......she like to play with her cat?3. ...... he want to be a pilot? 4...... they want to be teather? 5. .... Ann want to be a doctor?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-do 2-does 3-does 4-do 5-does does  ставится для она - он оно  а    do для - они-вы-мы-ты