Вставьте глагол в соответствующем времени 1) It often ... in this part of the world (to rain). 2)Why... you ... (to cry)? Is something wrong? 3) My elder sister ... scool next year (to finish). 4)My husband ... to his boss last...

Вставьте глагол в соответствующем времени 1) It often ... in this part of the world (to rain). 2)Why... you ... (to cry)? Is something wrong? 3) My elder sister ... scool next year (to finish). 4)My husband ... to his boss last week (to speak). 5) I never ... to england (to be).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. rains 2. are...crying... 3. will finish 4. spoke 5. have never been