Вставьте like или likes. The cat ..... to run. The dogs ......... to swim. The frog ........ to jump. Tim and his friend ......... to play basketball. My mother and i ..... to run. Kate"s hen ....... to sit. The cats ......

Вставьте like или likes. The cat ..... to run. The dogs ......... to swim. The frog ........ to jump. Tim and his friend ......... to play basketball. My mother and i ..... to run. Kate"s hen ....... to sit. The cats ..... to run. The dog ....... to swim. i ......... to jump.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
likes like likes like like like like likes like
Гость
1.likes 2.like 3.likes 4.like 5.like 6.likes 7.like 8.like 9.like