Вставьте пропешенные млова:в место точки эти слова.am.is.are.This......my house.We......pirates. They.......boys.I......nine.It........a book.They........dogs.It........a black fish

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
This is my house. We are pirates. They are boys. I am nine. It is a book. They are dogs. It is a black fish
Гость
This is my house. We are pirates. They are boys. I am nine. It is are.. they are dogs.. it is a black...