Вставьте пропущенную форму глагола TO BE: 1. She … a nurse. 4. He … from China. 2. I … a schoolboy. 5. We … good friends. 3.They … students. 6. It … a desk.
Вставьте пропущенную форму глагола TO BE:
1. She … a nurse. 4. He … from China.
2. I … a schoolboy. 5. We … good friends.
3.They … students. 6. It … a desk.
Гость
1. Is
2. Am
3. Are
4. Is
5. Are
6. Is
Гость
1)is
2)am
3)are
4)is
5)are
6)is