Вставьте пропущенную форму глагола TO BE:      1. They … from Canada.                  4. I … a manager.    2. She … an actor.                              5. He … a good student.        3. You … a driver.                     6...

Вставьте пропущенную форму глагола TO BE:        1. They … from Canada.                   4. I … a manager.      2. She … an actor.                              5. He … a good student.         3. You … a driver.                      6. We … friends.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
are am is is are are -------------------------------------------------------------------
Гость
1. am 2. is 5. is 3.are 6. are