Вставьте слова: change cleaned does(x2) leaves makes take tidies (есть лишние)  1) he never___his room-its always a mess тут что то типа (когда это делаю я-нахожу носки, сд диски и прочее) 2) she___wet towels in bathroom floor ...

Вставьте слова: change cleaned does(x2) leaves makes take tidies (есть лишние)  1) he never___his room-its always a mess тут что то типа (когда это делаю я-нахожу носки, сд диски и прочее) 2) she___wet towels in bathroom floor 3) she walks around house eating food without a plate i^ve________the floor. She says "sorry" 4) he has lanch at home, but he never _______ the washing up 5) мы купили собаку, она обещала _______ it for a walk every day
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. tidies 2.leaves 3. cleaned 4. does 5. makes a promise  ( весьма грамотный перевод!!!!!!!!!)