Вставьте слова по смыслу(использовать слово можно только один раз): some,much,never,twice,lo

Вставьте слова по смыслу(использовать слово можно только один раз): some,much,never,twice,lots. 1)How___pensils have you got ? We`ve got_____of them 2)This family is poor.They havent got_____money 3)I buy a new CD_____a year-in March and July 4)There are_____biscuits in the cupboard. Срочно,прошу,спасите меня:(
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-much, lots 2-some 3-twice 4-never