Вставьте вместо пропусков like или likes. Ann.... to play. They... to swim. Tom... to jump. The pupils..... to play basketball. Вставьте вместо пропусков do или does. ... you like to swim? .....Dick want to be a driver? .....th...

Вставьте вместо пропусков like или likes. Ann.... to play. They... to swim. Tom... to jump. The pupils..... to play basketball. Вставьте вместо пропусков do или does. ... you like to swim? .....Dick want to be a driver? .....they like to play football? The boys.... not want to play volleyball.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.likes 2.like 3.likes 4.like 5.do 6.does 7.do 8.do или можно написать don't