Вставьте вместо вопросов should или shouldn't? 1)The kids spend so much time in front of the TV. 2) You ? be so selfish. 3) He ? hurry to school.It's 7.55! 4) You ? exercise more. 5) You are overweight. You ? go on a diet. ...

Вставьте вместо вопросов should или shouldn't? 1)The kids spend so much time in front of the TV. 2) You ? be so selfish. 3) He ? hurry to school.It's 7.55! 4) You ? exercise more. 5) You are overweight. You ? go on a diet. 6) Your room is really messy, you ? tidy it immediately. Заранее спасибо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)shouldn`t 2)shouldn`t 3)Should 4)should 5)should 6)should