ВВставьте пожалуйста нужное слово! !1) Brave or good people : h _ _ _ _ _ 2) To do something bad to a person:h _ _ _ 3) The bad person in a film, play or book:v _ _ _ _ _ _ 4) Things that happen:e _ _ _ _ _5) The last things : ...

ВВставьте пожалуйста нужное слово! ! 1) Brave or good people : h _ _ _ _ _ 2) To do something bad to a person: h _ _ _ 3) The bad person in a film, play or book: v _ _ _ _ _ _ 4) Things that happen: e _ _ _ _ _ 5) The last things : f _ _ _ _
Гость
1. heroes 2. harm 3. villain 4. events 5. final