Выбереите подходящую форму залога: 1)Amounts of various commodities …… to customers.                            gives                           are given is given give   2)IT department …… after computer equipment   looks is lo...

Выбереите подходящую форму залога: 1)Amounts of various commodities …… to customers.                            gives                           are given is given give   2)IT department …… after computer equipment   looks is looked are looked look
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Amounts of various commodities are given to customers.- Количество различных товаров предоставляется покупателям.   IT department looks after computer equipment. - Отдел информационных технологий следит за компьютерной техникой.