Выберете слово Cumulative grammar. 7.choose the correct words. Waiter :Yes,madam.Can i to help/help you? Woman Yes,i`d like som/any tomato soup,please. Waiter: i`m sorry,we haven`t got some/anytomato soup today.We `ve/`s got s...

Выберете слово Cumulative grammar. 7.choose the correct words. Waiter :Yes,madam.Can i to help/help you? Woman Yes,i`d like som/any tomato soup,please. Waiter: i`m sorry,we haven`t got some/anytomato soup today.We `ve/`s got some delicious chicken soup. Woman:OK,then.Chicken soup is fine. Later... Woman:Waiter, there`s/there are a fly in my soup! Waiter:Really?What `s it doing/does it do? Woman:Is/It`s swimming in my bowl! Waiter:Don`t worry,madam.It don`t/desn`t cost extra.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
help some any 've there's doing It's doesn't