Выбери и подчеркни правильное слово 1)we have to/may wear a school uniform.2)May/Do l open the window, please?3)Does your brother may/have to wash the dishes? 4)May l go out? -No, you may not/do not!5)Can/ May you pass me the s...

Выбери и подчеркни правильное слово 1)we have to/may wear a school uniform. 2)May/Do l open the window, please? 3)Does your brother may/have to wash the dishes? 4)May l go out? -No, you may not/do not! 5)Can/ May you pass me the salt, please?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.to 2.May 3.to 4.do 5.Can