Выбери и запиши слова, в которых есть звуки (æ), (i),(k),(s),(t)/pig, fat, swim, has, Ann, slim, cat, big, and, can, skip, sit, has.i-æ-k-s-t-

Выбери и запиши слова, в которых есть звуки (æ), (i),(k),(s),(t)/ pig, fat, swim, has, Ann, slim, cat, big, and, can, skip, sit, has. i- æ- k- s- t-
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
i-pig swim slim big skip sit ae-fat has Ann cat and can has k-cat can skip  s-swim has slim skip sit has t-fat cat sit