Выбери нужное слово.прочитай предложения. 1)Bob.....got a strong dog. a) have b) has 2)We .... got ten pencils.. a) have. b) has 3)I ... a pupil. a) am b) is c) are. 4)My friends ...brave and strong. a) am b) is c) are 5...

Выбери нужное слово.прочитай предложения. 1)Bob.....got a strong dog. a) have b) has 2)We .... got ten pencils.. a) have. b) has 3)I ... a pupil. a) am b) is c) are. 4)My friends ...brave and strong. a) am b) is c) are 5)... you sad? a) am b) is c) are 6)He ... not lazy. a) am b) is c) are
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 b has 2 a have 3 a am 4 c are 5 c are 6 b is