Выбери нужный вспомогательный глагол do, does. 1)​ ________Ann play volleyball at school? 2)​ When _____you usually write letters? 3)​ _____ they usually go to the park on Sundays? 4)​ _______ his sister speak English? 5)​ What...

Выбери нужный вспомогательный глагол do, does. 1)​ ________Ann play volleyball at school? 2)​ When _____you usually write letters? 3)​ _____ they usually go to the park on Sundays? 4)​ _______ his sister speak English? 5)​ What ______ you usually do in the evening?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)does 2)do 3)do 4)does 5)do