Выбери правельное слово.Обведи соответственную букву.1)Jill and Jim...to the country every summer. a)go b)went c)will go. 2)He....this fairy tale tomorrow. a)reads b)read c)will read.3) Tiny....in Africa two weeks ago. a)is b)w...

Выбери правельное слово.Обведи соответственную букву.1)Jill and Jim...to the country every summer. a)go b)went c)will go. 2)He....this fairy tale tomorrow. a)reads b)read c)will read.3) Tiny....in Africa two weeks ago. a)is b)was c)will be 4) Did you....the flowers yesterday? a)water b)watered c)will water. 5)What did you... the day before yesterday? a)draw b)drew c)draws
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. A 2/ c 3/  b 4/ b 5/  b