Выбери правильное местоимение. 1) Today John didn't bring -- book to school. I think he forgot it at home. 2) I want to buy a present for -- . 3) Carla and Marta never speak -- language in English classes. They always speak Eng...

Выбери правильное местоимение. 1) Today John didn't bring -- book to school. I think he forgot it at home. 2) I want to buy a present for -- . 3) Carla and Marta never speak -- language in English classes. They always speak English. 4) -- dog is so funny! 5) Look at yourself, Mary! -- face is dirty! Please, wash your face.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
his him/her that this her