Выбери правильный ответвопросы:1) Can you swim2) IS Nik's cat blak3) Can Tim sing4) Is Tricky's pig greyответы:yes, it isyes, I canNo, he can'ties

Выбери правильный ответ вопросы: 1) Can you swim 2) IS Nik's cat blak 3) Can Tim sing 4) Is Tricky's pig grey ответы: yes, it is yes, I can No, he can't ies
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Can you swim?-Yes , I can. 2) Is Nik's cat blak?-Yes,it is. 3) Can Tim sing?-No, he can't. 4) Is Tricky's pig grey?-Yes,it is.