Выберите и обведите правильный вариант: 1. her friends are... farmes(a, the,-) 2. Tom...to school(go,goes,to go) 3.Tom would like...to shool(go,goes,to) 4.Tom can...to school(go,goes,to go) 5.He can see... cars(this,those,than)...

Выберите и обведите правильный вариант: 1. her friends are... farmes(a, the,-) 2. Tom...to school(go,goes,to go) 3.Tom would like...to shool(go,goes,to) 4.Tom can...to school(go,goes,to go) 5.He can see... cars(this,those,than) 6... is at home?(who,when,why) 7.Where are the...toys?(girl,girls,girls,s) 8.The geese...white(is,are,have)9.Where are the...(children,city,letter) 10.You can go...Sunday(jn.in.at)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
farmers goes would like to go go those who girl's are children on