Выберите нужную форму местоимения.1)This is my mother.Look at her\she. 2)My\me sister is very clever. 3)Tom,can I\me\my ask you\your something? 4)My parents are doctors.He\thry\them work in a hospital/ 5)I know we\you\thrir ver...

Выберите нужную форму местоимения.1)This is my mother.Look at her\she. 2)My\me sister is very clever. 3)Tom,can I\me\my ask you\your something? 4)My parents are doctors.He\thry\them work in a hospital/ 5)I know we\you\thrir very well. 6)My ded a car.Us\he\his car is red.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My sister is very clever. Tom can my ask you something? My parents are doctors. He them work in hospital. My dad a car.