Выберите правильную группу временных меток для грамматического времени.1)present simple 2) future simple3) present perfect

Выберите правильную группу временных меток для грамматического времени. 1)present simple  2) future simple 3) present perfect
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Present simple- often, usually, rarely, seldom, how often Future simple - tomorrow, next year, next month, next week Present perfect - already, just, yet, so far, ever, never