Выберите правильный вариант. There are not ... children in the street. A. Any B. Some C. - (не нужно ниче?

Выберите правильный вариант. There are not ... children in the street. A. Any B. Some C. - (не нужно ниче??о) D. A He ... a new friend today. A. Met B. Made C. Has made D. Have made Watch out! A. It is beautiful B. It will start in an hour C. It will fall D. It is going to fall Заранее благодарю!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Первое - А, второе- C, третье- D