Выберите прилагательное или наречие в скобках, чтобы правильно завершить каждое предложение; 1) She speaks Italian ( fluent, fluently ) 2) They behave ( honest, honestly) 3) He was ( bad, badly) 4) The children did the exercise...

Выберите прилагательное или наречие в скобках, чтобы правильно завершить каждое предложение; 1) She speaks Italian ( fluent, fluently ) 2) They behave ( honest, honestly) 3) He was ( bad, badly) 4) The children did the exercises ( easy, eaily) 5)Bob plays the violin ( good, well) 6) The sun is shining ( bright,brightly )
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Fluently 2) Honestly 3) Bad 4) Easily 5) Well 6) Brightly