Выбрать нужное                                                                                                                                1 My pets .....funny.(am,is,are)2 ......your dog black?(am ,is,are) 3Mu friend....hot...

Выбрать нужное                                                                                                                                1 My pets .....funny.(am,is,are)2 ......your dog black?(am ,is,are) 3Mu friend....hot lazy.(am,is,are) 4 Are you a pupil?-Yes,I.....(am ,is,are)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 My pets are funny. 2 Is your dog black? 3 My friend is not lazy. 4 Are you a pupil?-Yes,I am