Выказванне на тэму "вобразная вольная пявучая мова беларуская мая" скорее

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мова - гэта неацэнны скарб, які пакінулі нашы продкі ў спадчыну.Роднае слова з'яўляецца адметнай рысай кожнага народа, а беларуская мова відаць ,з'яўляецца самай прыгожай на свеце.Наша мова вельмі меладычная, напеўная яна гучыць, як чароўная песня якая не пакідае абыякавымі сэрцы сумленных людзей.