Выказыванне на тэму "Мiнулае вучыць нас як жыць сёння" P.S. Прошу написать как можно больше.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
кажуць, што чалавек вучыцца на сваіх памылках. На мой погляд гэта правільнае меркаванне. Калі чалавек зробіць памылку, ён пастараецца больш не паутараць яе. Напрыклад: вялікая Айчыйная вайна. На гэтай вайне загінула вялікая колькасць людзей. Заразжа людзі імкнуцца пазбегнуць вайны і вырашаць усё мірным шляхам. З гэтага вынікаю, што мінулае вучыць нас, як жыць далей.