Выписать прыметники и вызначиць склон. Малявау Багданка алоукам: рэчку чырвоным и чырвоным клёны, хату зялёным и зялёным коней, жоутым ката- глядзець любата ! Малявау сябе самога: Синим кашулю зялёным штаны. А дайшоу да ног- ма...

Выписать прыметники и вызначиць склон. Малявау Багданка алоукам: рэчку чырвоным и чырвоным клёны, хату зялёным и зялёным коней, жоутым ката- глядзець любата ! Малявау сябе самога: Синим кашулю зялёным штаны. А дайшоу да ног- маляваць не змог . Сказау маме: Ма, Босага карандаша няма Очень срочно!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
чырвоным - творны чырвоным - творны зялёным - творны зялёным - творны жоўтым - творны сінім - творны зялёным - творны босага - родны