Выпишыте из тэкста крыница Якуб Колас 3 параунанни и 3 увасабленни

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Параўнанні:  1. ...яе агнявістыя бліскучыя праменні, як стрэлы, разляталіся па зямлі і па небе. 2. Булькала і звінела, як музыка, зачароўваючы зялёныя беражкі... 3. На купінках сіўца блішчалі, як слёзы, буйныя кроплі расы. Увасабленні:  1. А тая гара, што дала ёй пачатак жыцця, пазірала на яе з любасцю... 2. А гара-маці, як відаць, думала аб далейшай долі свае дачкі. 3. Засмуцілася старая гара...