Выпішыце 6-7 прыказак у форме аднасастауных сказау. Текс: 1.Ад прауды нікуды не дзенешся. 2.Без'языкага за адваката не бяруць. 3. Губа ни у кога не замкнёна. 4. Добрае слауцо лепш, чым піуцо. 5. За доугі язык не пахваляць. 6. З...

Выпішыце 6-7 прыказак у форме аднасастауных сказау. Текс: 1.Ад прауды нікуды не дзенешся. 2.Без'языкага за адваката не бяруць. 3. Губа ни у кога не замкнёна. 4. Добрае слауцо лепш, чым піуцо. 5. За доугі язык не пахваляць. 6. З добрай песняй жыць весялей. 7.З мора вады не выліць, з песні слова не выкінуць. 8. Конь вырвецца - дагоніш і зловіш, а слова вырвецца - не зловіш. 9. Людскога языка не завяжаш. 10. На праудзе свет стаіць. 11. На чужы рот гузіка не нашыеш.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Можно выписать 1, 2, 5, 7, 9, 11 предложения.