Выполните задание 6, но оно связано с заданием 5. Пожалуйста это срочно, плииииззз. Не обращайте на мои записи которые написанны карандашом

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I like camping. Every year, in summer, we go on holiday -- to the forest.We have big red tent, which saves us from rain. It`s 2 years old, but it`s beautiful! When we go camping, we also swim in lake, collect mushrooms and play some funny games. A the afternoon, we go to fire and sing songs with our friends. It`s really great! Ilike it!