Выставить артикли там, где это необходимо. 1. ......Tom and ....Mike are .... pupils. 2. Is .....Tom's friend from .......Africa? 3. .......second of ....April is .......Kate's birthday. 4. .....Kates friend has ......cat. .......

Выставить артикли там, где это необходимо. 1. ......Tom and ....Mike are .... pupils. 2. Is .....Tom's friend from .......Africa? 3. .......second of ....April is .......Kate's birthday. 4. .....Kates friend has ......cat. .......cat has .......kitten. 5. She has...... cartridge. ......cartridge is new.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)- 2)- 3) The second of April is Kate's birthday 4)Kate's friend has a cat. The cat has a kitten 5) She has a cartridge. The cartridge is new