Вызначце род назоўнікаў і запішыце іх радкамі 1. назоўнікі муж. роду (ён, мой) -..... 2. назоўнікі жаночага роду (яна, мая) -...... 3. назоўнікі ніякага роду (яно, маё) -...... Палац, завея, шпак, сонца, раніца, воблака, вёска,...

Вызначце род назоўнікаў і запішыце іх радкамі 1. назоўнікі муж. роду (ён, мой) -..... 2. назоўнікі жаночага роду (яна, мая) -...... 3. назоўнікі ніякага роду (яно, маё) -...... Палац, завея, шпак, сонца, раніца, воблака, вёска, колер, яйка, птушка, гняздо, чараўнік.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Назоўнікі муж. роду (ён, мой)-палац шпак колер чарауник                                                                                                                                                             назоўнікі жаночага роду (яна, мая) - завея раница птушка                                назоўнікі ніякага роду (яно, маё) - сонца воблака веска яйка гняздо