What are the Folly Farm rules?Read and write (галочка то что надо делать а крестикк не надо) Образец Close the gates(галочка)-You must the gates Walk slowly and guietli(галочка) Keep your away from the animals mouths(крестик) F...

What are the Folly Farm rules?Read and write (галочка то что надо делать а крестикк не надо) Образец Close the gates(галочка)-You must the gates Walk slowly and guietli(галочка) Keep your away from the animals mouths(крестик) Feed the animals(крестик)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2) You must walk slowly and quietly (Вы (ты) должны идти медленнее и тише) 3)You must keep your hands away from the animals mouths. (Вы должны держать свои руки подальше от ротов зверей) 4)You must not feed the animals. (Вы не должны кормить зверей) 5)You must not park car inside the farm (Вы не должны парковать машину за фермой)