What makes your room special?несколько предложений пожалуйста,а то самой ничего интересного в голову не приходит(

What makes your room special? несколько предложений пожалуйста,а то самой ничего интересного в голову не приходит(
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
my room isn't very big but it is cozy and light. there are three big windows and light blue wallpaper in it. there is a dreamcatcher over my bed and the nice cushion is on it.