What shouldn`t you do if you. 1. don`t feel well? If I don`t feel well, I shouldn`t go skating. 2. have a sore arm? ___________________________________________________. 3. have a stomachache? ___________________________________...

What shouldn`t you do if you. 1. don`t feel well? If I don`t feel well, I shouldn`t go skating. 2. have a sore arm? ___________________________________________________. 3. have a stomachache? __________________________________________________.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
чего не стоит делать,если вы.... 1)не очень хорошо себя чувствуйте?я не должен кататься на коньках. 2)у меня болит рука? 3)у меня болит голова?