What will happen tomorrow? Write your predictions. Use these ideas. Model:go to school — My friend will go to school tomorrow. get up early / see friends / phone granny / do homework / read / watch TV / dance.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Доброго времени суток! 1) I will geet up early tomorrow (Я завтра встану рано)  2) Max will see friends tomorrow (Макс увидите друзей завтра) 3) Ann will phone granny tomorrow (Энн позвонит бабушке завтра) 4) I will do homework tomorrow (Я сделаю домашнее задание завтра) 5) I will read this book tomorrow (Я прочитаю эту книгу завтра) 6) I will watch TV tomorrow (Я буду смотреть телевизор завтра) 7) I will dance tomorrow (Я буду завтра танцевать)