What's the weather is like in your village ? town ? city ? ответьте пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Today it`s windy –  Сегодня ветрено. It is snowing - Идет снег . The sun shines brightly – Солнце светит ярко. It is partly cloudy – Переменная облачность. It is cold now – Сейчас холодно. The temperature is 5 degrees below zero. -  на улице -5