Which picture? Read and choose. This isbDonna and Danny. This is their playroom. These are their toys. Thats Dannys rocking horse. Lts brown and white. This is Donna tea set. Lts red. Donnas chair is pink and Dannys chair is bl...

Which picture? Read and choose. This isbDonna and Danny. This is their playroom. These are their toys. Thats Dannys rocking horse. Lts brown and white. This is Donna tea set. Lts red. Donnas chair is pink and Dannys chair is blue. And look at the funny radio. Lt looks like a yellow mouse.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Это Донна и Дэнни.Это их игровая комната.Это их игрушки.это Дэнина лошадь-качалка.она коричневая и белая.это Донин чайный сервиз.Он красный.Доннин стул розовый,а Дэнин голубой.посмотрите на это смешное радио,оно выглядит как желтая мышь.