Whose pencil is it? — This (it) is my pencil. Who is this man? — This man is our teacher. What books are these? — These are good books. Whose pencil is it? — It is hers. Which of these books is ours? — They are all yours. Who ...

Whose pencil is it? — This (it) is my pencil. Who is this man? — This man is our teacher. What books are these? — These are good books. Whose pencil is it? — It is hers. Which of these books is ours? — They are all yours. Who is here? — All pupils are here. !!! ПОМОГИТЕ С ПЕРЕВОДОМ!!!
Гость
Чей эт карандаш ? — Это мой карандаш. Кто этот человек? — Этот человек-наш учитель. Чем эти книги? — Это хорошие книги. Карандаш чья она? — Это была она. Какие из этих книг есть у нас? — Они все твои. Кто здесь? — Все ученики здесь.
Гость
Чей это карандаш? Это мой карандаш Кто этот человек? Этот человек наш учитель Что это за книги? Это хорошие книги Чей это карандаш? Это её Какие из этих книг наши? Они все твои Кто здесь? Все ученики здесь