Why would you like to travel? Where would you like to go? можете пожалуйста написать "B" 7-10 предложение пожалуйста, заранее спасибо)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I'm very like to travel, because it's very interesting for me. It's always interesting to discover new things, different ways of life, to meet different people and to try different food.