Workbook 2 часть страницы 4-5 Кауфман Translate the sentences into English 1) даша любит чай с тортом 2) Я делаю зарядку каждое утро 3)Они гуляют с собакой каждый вечер 4) Он не ходит в школу 5) Ты хочешь мороженое? 6) Они смо...

Workbook 2 часть страницы 4-5 Кауфман Translate the sentences into English 1) даша любит чай с тортом 2) Я делаю зарядку каждое утро 3)Они гуляют с собакой каждый вечер 4) Он не ходит в школу 5) Ты хочешь мороженое? 6) Они смотрят фильмы вечером? 7) Она обедает дома или в школе? 8) Он играет в бадминтон или в теннис
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Dasha likes tea with cake. 2. I do exercises every morning. 3. They walk with a dog every evinig. 4. He doesn't go to the school. 5. Do you want an ice cream? 6. Do they watch movies in the evening? 7. Does she have a lunch at home or at school? 8. He plays badminton or tennis.
Гость
1) Dasha likes tee with cake 2)I do sport every morning 3) they walks the dog every evening 4)He doesn't go to school 5) Do you want some ice cream? 6) Do the watch films every evening? 7)She eats at home or at school? 8) He plays badminton or tennis?