Write a short text about a uniform at your school. Acrive Vocabulary Nouns blazer sweater break bell canteen registration subject assembly Verbs hate choose turn off change Adjectives nesessary important horrible normal t...

Write a short text about a uniform at your school. Acrive Vocabulary Nouns blazer sweater break bell canteen registration subject assembly Verbs hate choose turn off change Adjectives nesessary important horrible normal traditional typical ff
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Написать короткий текст о форме в вашей школе.Acrive Словарьсуществительныхблейзерсвитерперерывколоколстоловаяпостановка на учетпредметсборкаГлаголыненавидетьвыбиратьвыключитьизменениеприлагательныепо потребностямважныйкакой ужаснормальныйтрадиционныйтипичный